TEADE peamaja lapsevanematele 15. oktoober annikapihl

29. oktoobril sõidavad Kallemäe Kooli peamaja õpilased ja õpetajad osa saama haridusprogrammist „Eesti toidu aastaring talus“  C. R. Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal

Programm tutvustab  Eesti toidutraditsioone, aastaaegade mõju talu toidulaual.

Väljasõidu ajad:

Kuressaare Smuuli peatusest kell 7.10, bussijaamast kell 7.15.

Kallemäe Kooli juurest kell 7.30

Orissaare bussipeatusest kell 7.50

praam kell 8.30

Programmis osalemine kell: 11.00-14.00

*Rehetoas vastame küsimustele: Kust tuleb toit? Kust tuli toit vanasti? Kuidas see sõltus aastaaegadest? Millest ja mida söödi? Jne.

*Ringkäik talus: Milline nägi välja XIX sajandi teise poole talu, millised hooned ja loomad talus olid. Mis toiduaine tuleb aiast, põllult, laudast, veskist?

*Ühine lõunasöök: Moodustame talupere ja sööme ühepajatoitu "Sõbrad potis", joome morssi või teed, sööme odrakaraskit ning maitseme ise tehtut.

*Vaatame programmile tagasi ning iga osaleja saab töövihiku, kus on sees ülesanded ja retseptid.

Tagasisõidu ajad:

praamil kell 16.25

Kallemäel kell 17.30

Kuressaare bussijaamas kell 17.50

* Taskuraha ei ole vajalik, sest toitlustamine on korraldatud ja kauplusereis  päevakavasse ei mahu!

* Palun vaadake üle lapse riided/ jalanõud, et oleks mugav reisida!

* Kui on reisi kohta küsimusi, siis julgelt pöörduda klassijuhataja või  kooli huvijuhi poole 56959215

Programm tutvustab  Eesti toidutraditsioone, aastaaegade mõju talu toidulaual.

Väljasõidu ajad:

Kuressaare Smuuli peatusest kell 7.10, bussijaamast kell 7.15.

Kallemäe Kooli juurest kell 7.30

Orissaare bussipeatusest kell 7.50

praam kell 8.30

Programmis osalemine kell: 11.00-14.00

Tagasisõidu ajad:

praamil kell 16.25

Kallemäel kell 17.30

Kuressaare bussijaamas kell 17.50

* Palun vaadake üle lapse riided/ jalanõud, et oleks mugav reisida!